fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Bułgaria: Policja zatrzymała podejrzanego ws. zabójstwa dziennikarki

AFP
Bułgarska policja zatrzymała podejrzanego w związku z zabójstwem dziennikarki telewizyjnej Wiktorii Mironowej, której ciało znaleziono w parku w jej rodzinnym mieście Ruse - poinformowała agencja Reuters, powołując się na źródła rządowe.

- Możemy powiedzieć, że zatrzymano podejrzanego - powiedziało Reuterowi źródło, powstrzymując się od szerszego komentarza.

Udzielenia informacji na ten temat odmówił rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych. Prokuratura podała natomiast, że ??do Ruse wysłano trzech dodatkowych prokuratorów, którzy pomagają w śledztwie.

Zdaniem prokuratorów, 30-letnia dziennikarka i prezenterka lokalnej telewizji została zgwałcona, pobita i uduszona. Ciało Marinowej ??w sobotę znaleziono w parku w pobliżu Ruse, jej rodzinnej miejscowości.

W ostatnim materiale przed śmiercią Marinowa informowała o śledztwie dotyczącym firm realizujących projekty infrastrukturalne współfinansowane ze środków UE. Według ustaleń zespołu dziennikarzy od 30 do 40 proc. środków przeznaczanych na te projekty jest traconych w wyniku korupcji.

Dowiedz się więcej: Bułgaria: Dziennikarka śledcza zgwałcona i zamordowana

We wtorek wolontariusze przeczesywali brzeg Dunaju w Ruse, gdzie znaleziono ciało Marinowej, starając się znaleźć wskazówki, które mogłyby pomóc policji.

Komisja Europejska wezwała w poniedziałek Bułgarię do przeprowadzenia szybkiego dochodzenia w sprawie morderstwa.

Źródło: rp.pl/ Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA