fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Fox News prostuje "polskie obozy śmierci"

PxHere
Amerykańska stacja Fox News informując o deportacji do Niemiec byłego esesmana użyła sformułowania "polski obóz śmierci". Po interwencji polskiego ambasadora w USA sprostowała informację.

Były esesman trafił z USA do Niemiec. Na razie do domu opieki. Nie wiadomo, czy stanie przed sądem.

Dowiedz się więcej: Esesman deportowany do USA. Ale czy w wieku 95 lat odpowie za zbrodnie?

O deportacji informowała widzów m.in. amerykańska telewizja Fox News. Dziennikarz stacji poinformował, że zbrodniarz wojenny był strażnikiem w "polskim obozie śmierci". Również na pasku, na dole ekranu, prezentowany był podpis "Jakiw Palij był nazistowskim strażnikiem w polskim obozie śmierci".

Na materiał zareagowała ambasada RP w Stanach Zjednoczonych. "Doceniamy relację telewizji Fox News o postawieniu przed wymiarem sprawiedliwości kolejnego zbrodniarza wojennego. Jednakże prosimy, by nie wprowadzano widzów w błąd poprzez pisanie historii na nowo. Obóz pracy w Trawnikach był niemieckim nazistowskim obozem w okupowanej Polsce" - napisała na Twitterze ambasada.

W odpowiedzi Fox News, również na Twitterze, zamieścił wyjaśnienie: "Na pasku napisaliśmy tego ranka, że nazista, który został deportowany był strażnikiem w polskim obozie śmierci. Obóz śmierci był w Polsce okupowanej przez Niemcy, a nie polskim obozem śmierci".

Ambasada RP podziękowała telewizji Fox News za korektę. "To ważne, by używać precyzyjnego języka" - napisała.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA