fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Złote Mikrofony rozdane. Honorowy dla Leszka Długosza

Leszek Długosz
Fotorzepa/ Piotr Guzik
Aktor, literat, kompozytor i pianista Leszek Długosz otrzymał Honorowy Złoty Mikrofon za wybitne zasługi dla Polskiego Radia. Złotymi Mikrofonami uhonorowano Hannę Dołęgowską, Magdalenę Łoś-Komarnicką, Małgorzatę Maliborską-Prażmowską, Małgorzatę Raduchę i Macieja Kuberę.

Nagrody wręczono w środę w studiu koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Honorowy Złoty Mikrofon trafił do Leszka Długosza "za obecność na antenach Polskiego Radia, dzięki której realizowana jest prawdziwa misja publicznego nadawcy, a także za wybitne osiągnięcia artystyczne i konsekwentne występowanie w obronie wartości".

Złotym Mikrofonem Polskiego Radia wyróżniono Hannę Dołęgowską, dyrektor radiowej Czwórki. Uhonorowano ją za "otwartość na młodych słuchaczy, determinację, pomysłowość i niekonwencjonalne popularyzowanie sportu jako sposobu na życie". Małgorzata Maliborska-Prażmowska z radiowej Trójki została z kolei wyróżniona "za stworzenie serwisów informacyjnych o szczególnym, właściwym Trójce charakterze. Za słowa, które zawsze oddają istotę rzeczy". - Robimy to wszystko dla słuchaczy, z całym sercem i całym oddaniem, z nieprzespanymi rankami i nocami, to szaleństwo. Czasem ten rytm jest strasznie zaburzony, ale to takie szczęście i taka radość, że nie chciałabym robić niczego innego w życiu - mówiła później laureatka.

Nagrody otrzymali również: Małgorzata Raducha z radiowej Jedynki, realizator dźwięku, kompozytor i ilustrator muzyczny Maciej Kubera z Teatru Polskiego Radia oraz kierująca redakcją muzyczna Dwójki Magdalena Łoś-Komarnicka.

Złote Mikrofony to nagrody dla osób, których zaangażowanie i osiągnięcia przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Po raz pierwszy wyróżnienia zostały wręczone w 1969 roku. Złote Mikrofony dotychczas otrzymało ponad 250 osób.

Szewczuk-Czech chce oddać

Tymczasem Anna Szewczuk-Czech, dziennikarka Dwójki, zadeklarowała, że chce oddać przyznany jej trzy lata temu Złoty Mikrofon.

Chce w ten sposób zaprotestować przeciw "bagatelizowaniu i deprecjonowaniu" muzyki ludowej w Polskim Radiu. Władze PR wyraziły zdziwienie tą deklaracją i podkreślają, że dziennikarka sama zrezygnowała z funkcji szefowej Radiowego Centrum Kultury Ludowej, a jesienią br. nie chciała prowadzić nowej audycji o muzyce ludowej.

Źródło: Polskie Radio, Wirtualne Media
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA