Lotnictwo

Aerofłot: Kibice mundialu polecą za 5 rubli

Bloomberg
Rosyjski przewoźnik zaoferuje kibicom przeloty po 5 rubli czyli równowartość 32 groszy w jedną stronę. Ale tylko dla kibiców Sbornej.

Poinformował o tym Witalij Sewieliew dyrektor generalny Aerofłotu na spotkaniu u prezydenta Rosji. Władimir Putin zapytał, czy to prawda, że Aerofłot przewiezie kibiców bezpłatnie?

- Bezpłatnie to nie, ale za 5 rubli w jedną stronę. Chcemy, by Mistrzostwa Świata w Rosji były „na piątkę". Przewieziemy wszystkich rosyjskich kibiców po siatce połączeń Aerofłotu do dowolnego miasta, w którym będą mecze mundialu. Aby uniknąć gorączki i spekulacji, bilety będziemy sprzedawać trzy dni do meczu i trzy dni po nim - opowiedział Sewieliew.

Chodzi oczywiście o bilety na mecze wyłącznie rosyjskiej reprezentacji. Jeżeli dojdzie ona do finału, to chętnych na pięciorublowe bilety będzie około 70 tysięcy Rosjan.

Na razie kibice rosyjscy mogą kupić bilety na trzy mecze grupowe - 14 czerwca w Moskwie (z Arabią Saudyjską), 19 czerwca w St. Petersburgu (z Egiptem) i 25 czerwca w Samarze (z Urugwajem). Jeżeli Sborna wyjdzie z grupy na pierwszym miejscu to mecz 1/8 zagra 30 czerwca w Soczi, a jeżeli z drugiego to 1 lipca w Moskwie.

W środę 27 grudnia gazeta RBK opublikowała wynika badania rynkowego, zgodnie z którym ceny biletów między miastami-gospodarzami mundialu, w dniach tuż przed meczami, podrożały o 230 proc..Zaraz potem wicepremier Witalij Mutko zapowiedział, że wraz z Aerofłotem pracuje nad systemem tanich przelotów dla rosyjskich kibiców.

Sprawą cen biletów lotniczych w czasie mundialu zajęła się też Federalna Służba Antymonopolowa. Jak na razie nie wykryła dowodów, że przewoźnicy są w zmowie cenowej, co skutkuje skokowym wzrostem cen za przeloty.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL