fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Sąd w Londynie otwiera drogę do strajku w British Airways

Bloomberg
Sąd apelacyjny w Londynie oddalił wniosek dyrekcji British Airways o zakazanie strajku planowanego przez pilotów - poinformował związek zawodowy i wezwał firmę do dalszych rozmów.

Piloci tego przewoźnika, należącego do grupy IAG, postanowili w lipcowym głosowaniu przystąpić do strajku z żądaniami płacowymi, na co dyrekcja linii zareagowała wnioskiem do sądu o zabronienie strajku.

- Sąd apelacyjny słusznie odrzucił próbę uniemożliwienia przez BA tej akcji protestacyjnej na podstawie błędu proceduralnego - wyjaśnia sekretarz generalny organizacji pilotów BALPA Brian Strutton. - BALPA chce rozwiązania tej sprawy drogą negocjacji, nie ogłaszamy więc dat strajku. Zamiast tego zwróciliśmy się do BA o dalsze rozmowy w organie rozjemczym ACAS, dyrekcja zgodziła się na to spotkanie dziś, aby do końca tygodnia podjąć ostatnią próbę rozwiązania sporu - Reuter przytacza komunikat organizacji.

Dyrekcja linii wyraziła "rozczarowanie, że związek pilotów postanowił stworzyć zagrożenie dla urlopów tysięcy naszych klientów podejmując tego lata bezprecedensową akcję strajkową". Dodała w komunikacie, że proponowana przez nią podwyżka o 11,5 procent w ciągu 3 lat jest uczciwa, ale "staramy się wykorzystać każdą drogę do rozwiązania, aby uniknąć akcji protestacyjnej i chronić plany podróży klientów".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA