fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Związkowcy z LOT-u ogłosili strajk włoski. Będą kolejki i opóźnienia

Bloomberg
Związkowcy z Polskich Linii Lotniczych LOT ogłosili tak zwany strajk włoski, który polega na drobiazgowym przestrzeganiu procedur dotyczących lotów.

Przewodniczący Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych Adam Rzeszot poinformował, że związki będą się domagały przywrócenia regulaminu wynagrodzeń z 2010 roku, który gwarantował im wyższe niż obecnie płace.

"Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy PLL LOT, upoważniony przez Nadzwyczajne Walne Zebranie członków dwóch reprezentatywnych związków zawodowych, ZZPK PLL LOT S.A. i ZZPPiL (posiadających ok. 759 członków), podjął decyzję o prowadzeniu dalszej akcji protestacyjnej, polegającej na skrupulatnym przestrzeganiu procedur bezpieczeństwa obowiązujących w przewozie lotniczym" - napisano w komunikacie.

Związek zawodowy zdecydował się na taką formę protestu, ponieważ sąd uznał, że strajk generalny w spółce byłby nielegalny. Taki strajk związkowcy planowali pierwotnie na 1 maja.

Adam Rzeszot poinformował, że wszystkie procedury dotyczące bezpieczeństwa będą restrykcyjnie przestrzegane, co może spowodować opóźnienia w odlotach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA