fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Ryanair każe sobie płacić za wcześniejszą odprawę i rezerwację miejsc

Bloomberg
Ryanair zmienia zasady odprawiania sięonline i rezerwowania miejsc. Pasażerowie linii muszą się liczyć z dodatkowymi kosztami albo niewygodą.

Do tej pory klienci Ryanaira mogli odprawić się przez internet nawet cztery dni przed startem. Teraz zaledwie 48 godzin. Zmiany wchodzą w życie dla biletów na loty, które będą realizowane od 13 czerwca 2018 roku.

Ryanair chce skłonić klientów do płacenia za możliwość wcześniejszego rezerwowania miejsc. Za dodatkowe 4 euro pasażer będzie mógł odprawić się nawet 60 dni przed lotem i zarezerwować sobie konkretne miejsce.

Przewoźnik twierdzi, że dzięki nowym zasadom pasażerowie, którzy płacą za konkretne siedzenia, będą mieli więcej czasu na wybór.

Linia lotnicza poinformowała, że osoby, które kupiły bilety na loty po 13 czerwca będą mogły je bezpłatnie anulować, jeśli zmiana czasu odprawy im nie odpowiada i dostaną zwrot pieniędzy za bilety.

Dwa lata temu pasażerowie Ryanaira mogli odprawić się bezpłatnie na tydzień przed lotem. Potem czas ograniczono do czterech dni, teraz do dwóch. Najpóźniej, jak dotychczas, będzie można się odprawić na dwie godziny przed startem samolotu. Jeśli ktoś nie zdąży, za odprawę na lotnisku zapłaci dodatkowe 55 euro.

Od stycznia Ryanair wprowadził jeszcze inne obostrzenie: na pokład samolotu można wnieść tylko jeden bagaż podręczny, nawet jeśli drugim bagażem miałaby być damska torebka. To ograniczenie nie dotyczy jednak osób, które zapłaciły za przywilej wejścia na pokład w pierwszej kolejności.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA