fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Airbus nie chce inwestować w Rosji

Bloomberg
Koncern zaprzeczył, jakoby zamierzał inwestować w rosyjskiego producenta helikopterów.
Airbus oficjalnie zaprzeczył, jakoby był zainteresowany kupnem pakietu akcji koncernu „Wiertalioty Rassiji" (Helikoptery Rosji).
- Oczywiście Airbus Group obserwuje co się dzieje w branży i nieformalnie zainteresowało nas ogłoszenie o wystawieniu na sprzedaż akcji firmy Wiertalioty Rassiji. jednak grupa nie wyrażała zamiaru złożenia swojej oferty w tej sprawie - podała za przedstawicielem koncernu Airbus agencja Prime. W piątek rosyjski minister gospodarki Aleksiej Ulukajew spotkał się z przedstawicielami francuskiego biznesu. Po spotkaniu oświadczył, że Airbus interesuje się kupnem akcji koncernu Wiertalioty Rassiji, ale żadnych decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma. Dodał, że do końca tego roku rząd chce sprzedać pakiet kontrolny inwestorowi strategicznemu.
Wcześniej minister przemysłu Denis Manturow oświadczył, że rosyjski inwestor strategiczny może kupić do 49 proc. firmy produkującej helikoptery a inwestor zagraniczny - do 25 proc. Na razie oficjalne zainteresowanie kupnem wyraził fundusz Mubadala Development Company z Abu Zabi.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA