fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Koronawirus: Korea Południowa wstrzymuje loty do miasta Daegu

AFP
Południowokoreańskie linie lotnicze wstrzymują loty do Daegu, koreanskiego miasta gdzie jest najwięcej przypadków zachorowania na koronawirusa.

Dwie południowokoreańskie linie lotnicze Korean Air Lines i Asiana Airlines poinformowały, że wstrzymują wszystkie loty krajowe do miasta Daegu - czwartego najwiekszego miasta w tym kraju - z powodu dużej liczby zachorowań na koronawirusa - informuje agencja Reutera.

Czytaj także: Austria wprowadzi kontrole na granicy z Włochami?

Korean Air zdecydowała, ze wstrzymuje wszystkie loty do 28 marca, a Asiana do 9 marca.

Koreańskie władze ogłosiły Daegu i sąsiednie miasto Czeongdo "specjalną strefą", do której wysłano lekarzy wojskowych oraz dodatkowy personel medyczny. Mer Daegu zaapelował do mieszkańców, by w miarę możliwości nie wychodzili na zewnątrz.

Według oficjalnych danych w Korei Południowej zanotowano 763 przypadków koronawirusa. Siedem osób zmarło. Jedenastu chorych to żołnierze – ośmiu z piechoty, po jednym z marynarki, sił powietrznych i morskiej jednostki specjalnej.

Najnowsze przypadki zakażeń dotyczą w większości członków sekty Shincheonji - Kościoła Jezusa, którzy 10 lutego brali udział w spotkaniu w Daegu. Wśród ponad 9 tysięcy uczestników nabożeństwa stwierdzono do tej pory ponad 300 przypadków zakażeń koronawirusem.

Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in ogłosił podniesienie alertu sanitarnego do najwyższego, "czerwonego", poziomu, co oznacza, że władze krajowe i samorządowe mają prawo "podejmować bezprecedensowe środki w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA