fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Condor, niemiecki przewoźnik, już całkiem wyzdrowiał

Condor
Bloomberg
Niemiecki przewoźnik czarterowy Condor wyszedł spod ochrony przed wierzycielami. Na dzisiejszym rynku to pierwszy przykład takiego ozdrowienia.

Linia, którą chciała przejąć Polska Grupa Lotnicza, jako komplementarną wobec LOTu w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy została doświadczona dwukrotnie. Po raz pierwszy, kiedy we wrześniu 2019 zbankrutował touroperator Thomas Cook i Condor został bez środków umożliwiających wykonywanie operacji i po raz drugi, kiedy wybuchła pandemia COVID-19. W tym czasie od rządu niemieckiego otrzymała pomoc publiczną wartą 550 mln euro.

„Dzisiaj Condor wyszedł z sytuacji, która była bez wątpienia największym wyzwaniem w jego historii, zostawiamy tę historię za sobą i zaczynamy nowy rozdział. Dla naszych klientów i partnerów oznacza to, że w dalszym ciągu mogą nam ufać ” — napisał w oświadczeniu Ralf Teckentrup, prezes Condora. „Chciałbym dzisiaj podziękować tym wszystkim, którzy nam zaufali, politykom i partnerom biznesowym, którzy nie zwątpili w nas przez tych całe 14 miesięcy. Chciałbym w tym miejscu podziękować też wszystkim pracownikom Condora, którzy wykazali się niezwykłym poświęceniem i oddaniem. To wszystko się opłaciło. Dzisiaj zaczyna się nasza przyszłość jako zdrowej firmy ” - pisał dalej Ralf Teckentrup.

Przewoźnik przeszedł głębokie zmiany i teraz — zdaniem ekspertów rynkowych— po restrukturyzacji i cięciu kosztów oraz zwiększeniu efektywności stał się rzeczywiście nową firmą. Condor zmienił siedzibę na mniejszą i tańszą, wynegocjował nowe umowy zbiorowe ze związkami zawodowymi, co pozwala na bardziej elastyczne dostosowanie podaży do popytu. Z drugiej strony wykazał się odpowiedzialnością społeczną, bo żaden z 4,2 tys. pracowników nie straci pracy do grudnia 2021 roku.

„Po skutecznej restrukturyzacji Condor jest dzisiaj firmą sprawniejszą i bardziej efektywną. I z pewnością będzie gotowa do akcji w chwili, kiedy turystyka znowy wystartuje. A do ratowania firmy przyłożyli się wszyscy, których to dotyczyło. Była to praca zbiorowa i stąd taki sukces — napisał prof. Lucas Flöther, który nadzorował naprawę biznesu w Condorze.

Condor już od połowy grudnia oferuje rejsy na Dominikanę ( Puerto Plata, Santo Domingo, Punta Cana), na Malediwy, na Baleary i Wyspy Kanaryjskie, Balery i na Maderę. Lata także na Kubę i operuje z Monachium, Frankfrutu, Duesseldorfu oraz z Hamburga.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA