Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 30.08.2020 16:39 Publikacja: 30.08.2020 15:48
Foto: Bloomberg
Amerykańskie korporacje zaczęły bardziej reagować na skargi dotyczące nierówności rasowej po dużych demonstracjach w ciągu lata wywołanych zabijaniem osób czarnoskórych przez policjantów. Zmiany w Boeingu, ważnym koncernie przemysłu obronnego z siedzibą w Chicago, mającym duże zakłady w stanach Waszyngton i Południowa Karolina są pierwszym konkretnym krokiem rozwiązania tej kwestii — pisze Reuter.
„Rozumiemy, co mamy zrobić” — stwierdził prezes Calhoun w notatce dla załogi, opublikowanej w 57. rocznicę przemówienia Martina Luthera Kinga „I have a dream”, nawiązującej też do ciężkiego postrzelenia 23 sierpnia w Wisconsin Jacoba Blake przez policję. Calhoun poinformował w niej także, że w koncernie powstanie wewnętrzna komórka ds. rasowych, która pokieruje tą polityką. Boeing odmówił podania obecnej liczby zatrudnionych czarnoskórych i terminu osiągnięcia nowego pułapu.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Linia lotnicza United Airlines poinformowała we wtorek, że 21 lipca wznowi obsługę połączeń do Tel Awiwu w Izrae...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Komisja Europejska przyznała Ukrainie 76 mln euro dotacji na realizację pierwszego etapu budowy kolei Euro. Od g...
W poniedziałek stanowisko stracił minister transportu Rosji, a chwilę potem znaleziono go martwego. Przez weeken...
Prawie 645 mln złotych zysku netto wypracowały Polskie Porty Lotnicze w 2024 roku. Taki wynik oznacza, że PPL ni...
Scandinavian Airlines (SAS) zamówiły u Brazylijczyków 55 samolotów E-195 E2. To maszyny, jakie ewentualnie miał...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas