fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Rzecznik rządu: Otwieramy loty do krajów UE

Piotr Müller
materiały prasowe
Powracających do kraju z terenu UE nie będzie czekała kwarantanna, jednak spoza tego obszaru już tak - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w Programie 1 Polskiego Radia.

We wtorek 16 czerwca wygasa przedłużony wcześniej przez Radę Ministrów zakaz realizowania połączeń w międzynarodowym ruchu lotniczym. Aby jednak samoloty mogły znów swobodnie wykonywać rejsy pasażerskie, potrzebne jest rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury, którego jeszcze nie opublikowano.

Rzecznik rządu Piotr Müller w Programie 1 Polskiego Radia podkreślił, że zostaną najpierw przywrócone loty wyłącznie na terenie Unii Europejskiej, a rejsy do reszty świata poza granicami Wspólnoty wciąż będą wstrzymane.

- Powracających do kraju z terenu UE nie będzie czekała kwarantanna, jednak spoza tego obszaru już tak - wyjaśnił.

Dodał, że jesteśmy już przygotowani na loty międzynarodowe wewnątrz UE, ale musimy na bieżąco monitorować sytuację i przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas pandemii.

- Na obszarze UE jesteśmy w stanie dosyć dobrze identyfikować problem, jeśli chodzi o ogniska zakażeń, i reagować na przykład zamykaniem poszczególnych kierunków lotów - zapewnił Müller.

Rzecznik ogłosił także, że rząd na ten moment nie planuje powrotu do obostrzeń, ponieważ osoby zakażone w kraju są szybko identyfikowane i poddawane kwarantannie, a szpitale radzą sobą z przyjmowaniem chorych i nie brakuje wolnych łóżek ani respiratorów.

W ostatnim tygodniu wzrosła znów liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków COVID-19 wzrosła do 30 195. Liczba ofiar epidemii w Polsce sięgnęła 1 272.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA