fbTrack

Lotnictwo

Kandydat na prezydenta Warszawy chce referendum w sprawie Okęcia

Bloomberg
"Czy jest Pan/Pani za likwidacją Lotniska Chopina?" - takie pytanie chce zadać mieszkańcom Warszawy Jacek Wojciechowicz, były wiceprezydent Warszawy - informuje Onet.

Obecny kandydat na prezydenta stolicy i szef Instytutu Rozwoju Warszawy zapowiada zorganizowanie referendum, dotyczące przyszłości portu na Okęciu. Wkrótce ma ruszyć akcja zbierania podpisów - informuje portal Onet.

- Jestem rozżalony i zawiedziony, ponieważ jako pierwsi rozpoczęliśmy akcję obrony Lotniska Chopina i mimo moich próśb do Platformy Obywatelskiej i Rady Warszawy, by zajęły stanowisko w tej sprawie lub oddały głos warszawiakom, poprzez zorganizowanie referendum, jednak tego nie uczyniły. PiS w tej sprawie kręci i można powiedzieć, że kłamie, bo z jednej strony mówi o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, a z drugiej strony zapewnia, że utrzyma Okęcie, co jest bezsensowne ekonomicznie – mówił dziś Jacek Wojciechowicz

- Dlatego Instytut Rozwoju Warszawy postanowił, że rozpocznie zbiórkę podpisów pod wnioskiem o zorganizowanie referendum i zmusimy Radę Warszawy, by zapytała mieszkańców o to, czy chcą mieć w mieście lotnisko, czy nie – zapowiada kandydat na prezydenta stolicy.

Akcja zbierania poparcia ma rozpocząć się wkrótce. By złożyć wniosek o referendum, potrzeba podpisy 10 proc. uprawnionych do głosowania. Na ich zebranie są dwa miesiące.

Źródło: Onet.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL