fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Literatura

Opublikowano nieznane opowiadanie Hemingwaya

By Not specified, owned by John F. Kennedy library [Public domain], via Wikimedia Commons
W "The Strand Magazine" zamieścił na swoich łamach niepublikowane dotąd opowiadanie Ernesta Hemingwaya zatytułowane "Pokój od strony ogrodu" ("A Room on the Garden Side"). To jedno z pięciu krótkich opowiadań wysłanych przez pisarza do wydawcy w 1956 roku.

"To prawdopodobnie bardzo nudne historie, ale myślę, że niektóre z nich są bardzo zabawne" - pisał w 1956 roku do wydawcy Hemingway. "Zawsze możesz opublikować je po mojej śmierci" - dodał.

Czytaj także: Pierwsza wojna pisarzy

Teraz z tej ostatniej rady postanowił skorzystać amerykański magazyn literacki, który uzyskał zgodę spadkobierców Hemingwaya na publikację nieznanego dotąd opowiadania.

Opowiadanie zaczyna się od słów "Siedzieliśmy wszyscy w pokoju w hotelu Ritz, a okna wychodzące na ogród były otwarte...". Bohaterami opowiadania są żołnierze dyskutujący o walce, poezji i romansach.

Prof. Kirk Curnutt, członek zarządu Stowarzyszenia Ernesta Hemingwaya w posłowiu do opowiadania podkreślił, że wskazuje ono jak ważny był dla Hemingwaya Paryż.

"Pokój z widokiem na ogród" to kolejny utwór Hemingwaya - po powieściach "Ruchome Święto", "Rajski ogród" i "Niebezpieczne lato", który ukazał się po śmierci pisarza. Hemingway popełnił samobójstwo w wieku 61 lat w 1961 roku.

Przed publikacją w "The Strand Magazine" opowiadanie - według Curnutta - przeczytała tylko mała grupa biografów Hemingwaya i historyków literatury.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA