fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

LGBT

Tarczyński: To szantaż i próba wymuszania, wprowadzania ideologii przez fundusze

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Unijna komisarz ds. równości Helena Dalli poinformowała, że sześć polskich miast nie zostało przyjętych do projektu współpracy pomiędzy samorządami. To wynik przyjętych uchwał w sprawie „stref wolnych od LGBT”. - Żaden traktat, żaden zapis, jeżeli chodzi o naszą obecność w Unii Europejskiej tego nie precyzuje i nie daje takiego prawa pani komisarz - skomentował europoseł PiS Dominik Tarczyński.

Partnerstwo miast to unijny projekt współpracy między samorządami, który ma na celu mobilizowanie obywateli na poziomie lokalnym i unijnym do angażowania się społecznego, politycznego oraz wolontariatu. To element programu „Europa dla obywateli”. Dla samorządów uczestniczących w projekcie przewidziane są dotacje. Kwota zależna od liczby uczestników.

W środę komisarz UE ds. równości poinformowała, że odrzucono wnioski sześciu polskich miast, gdzie przyjęto uchwały dotyczące „stref wolnych od LGBT”. Nie wymieniła, o które miejscowości chodzi.

Dowiedz się więcej: „Strefy wolne od LGBT”. Polskie miasta nie załapały się do programu UE

- Nie ma żadnych podstaw prawnych do tego, aby komisarz decydowała o przyznaniu lub nie środków dla gmin ze względu na prowadzoną przez nie politykę lokalną - skomentował europoseł PiS Dominik Tarczyński.

- Żaden traktat, żaden zapis, jeżeli chodzi o naszą obecność w Unii Europejskiej tego nie precyzuje i nie daje takiego prawa pani komisarz. To po pierwsze. Po drugie, oczywiście będzie protest z mojej strony na sali plenarnej Parlamentu Europejskiego. Na pewno też nasz MSZ, jako przedstawiciel rządu, będzie reagował - dodał Tarczyński, cytowany przez Radio Maryja.

- To nie do przyjęcia. Jest to szantaż i próba wymuszania, wprowadzania ideologii przez fundusze. Biurokraci z Unii Europejskiej nie mają świadomości o bardzo ważnej rzeczy: polski naród nie sprzeda się za euro. Polski naród nie sprzeda swoich rodzin, dzieci, wnuków za euro. Oni cały czas żyją w mentalności postsowieckiej, że wszystkich można kupić, wszystkich można zastraszyć, wszystkich można szantażować. Nie - Polaków nie można zastraszyć, Polaków nie można szantażować - stwierdził eurodeputowany.

Źródło: rp.pl/ Radio Maryja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA