fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

LGBT

Kandydatka na szefową Liberalnych Demokratów ogłosiła, że jest panseksualna

Layla Moran (z prawej)
twitter
Parlamentarzystka Liberalnych Demokratów Layla Moran ogłosiła, że jest panseksualna i tworzy związek z inną kobietą.

Posłanka, która do Izby Gmin dostała się z okręgu Oxford West i Abingdon, wcześniej pozostawała w związkach tylko z mężczyznami. Teraz powiedziała, że utworzyła związek z byłą rzeczniczką prasową Liberalnych Demokratów Rosy Cobb - donoszą brytyjskie media, na czele z BBC.

Panseksualizm określany jest jako pociąg do osób niezależnie od ich płci (ang. sex), lub tożsamości płciowej (and. gender). - Moran poproszona o definicję panseksualizmu dla kogoś, kto jej nie zna, powiedziała, że „oznacza to, iż nie mają znaczenia fizyczne atrybuty osoby, w której się zakochuje, a chodzi o samą osobę”. - Liczy się tylko dana osoba i że ją kochasz - tłumaczyła.

Według organizacji LGBT Foundation panseksualizm różni się od biseksualizmu, ale nie wyklucza się wzajemnie, a niektórzy ludzie mogą się identyfikować z obiema orientacjami.

W rozmowie opublikowanej na stronie PinkNews - portalu skierowanym do społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transpłciowych - Moran skrytykowała też Izbę Gmin, nazywając brytyjski parlament „dziwnym, zacofanym miejscem” dla osób LGBT. Dodała, że dokonywanie „coming outu” jako deputowana do Izby Gmin jest „nieco trudniejsze” niż mówienie o swojej tożsamości seksualnej znajomym i rodzinie.

Posłanka udostępniła też w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać ją razem z Rosy Cobb. Dodała, że że „teraz jest po prostu szczęśliwa”.

Layla Moran nie wykluczyła kandydowania na stanowisko szefowej Liberalnych Demokratów, po tym jak po wyborach do Izby Gmin nie dostała się Jo Swinson. Rozważała ubieganie się o tę funkcję już w zeszłym roku, ale ostatecznie nie wzięła udziału w wyborach.

Źródło: rp.pl/ Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA