fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

LGBT

Szwajcarski Kościół protestancki wspiera jednopłciowe małżeństwa

adobestock
Federacja Szwajcarskich Kościołów Protestanckich (FEPS) ogłosiła, że popiera małżeństwa cywilne zawierane między osobami tej samej płci.

Już w sierpniu Rada FEPS podjęła kroki na rzecz par homoseksualnych, ale oficjalnie decyzja ta została poparta w tym tygodniu podczas zgromadzenia narodowego w Bernie.

„Różnorodność orientacji seksualnych odzwierciedla pełnię boskiego aktu stworzenia. Bóg chce nas takimi, jakimi zostaliśmy stworzeni. Nie możemy wybrać naszej orientacji seksualnej” - czytamy w wydanym oświadczeniu.

Federacja podkreśliła, że jej poparcie nie oznacza, iż wprowadzone zostaną śluby kościelne dla małżeństw tej samej płci, ponieważ decyzja ta należy do lokalnych parafii. Zaproponowała jednak wprowadzenie stosownych przepisów, które dawałby pastorom swobodę wyboru, czy udzielać ślubów parom homoseksualnym podczas ceremonii religijnej.

Peter Schneeberger, prezes szwajcarskiego Stowarzyszenia Wolne Kościoły VFG, skrytykował decyzję FEPS. - Małżeństwo mężczyzny i kobiety, ze względu na swój potencjał, ma według nas szczególny status i opiera się na Bożym porządku stworzenia - powiedział w rozmowie z portalem livenet.ch, skupiającym szwajcarską wspólnotę chrześcijańską.

Szwajcarskie prawo zezwala na związki cywilne, zawierane między osobami tej samej płci, ale nie na zwykłe małżeństwa. Jednak w parlamencie jest obecnie propozycja „Małżeństwo dla wszystkich”, przedstawiona przez Zieloną Partię Liberalną (GLP). Posłowie mają omówić ją podczas sesji wiosennej w 2020 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA