fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Kukiz: W myśl naszego projektu Kuchciński nie mógłby startować do Sejmu

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"PiS jakiś czas temu zrobił ruch pozorowany i wrzucił nasz projekt ustawy antykorupcyjnej pod obrady Sejmu. Odbyło się pierwsze czytanie i ... echo" - napisał na swoim profilu na Facebooku lider Kukiz'15, Paweł Kukiz.

"Do dziś nie podjęto dalszych kroków, by tę ustawę uchwalić. Pewnie dlatego, że w myśl naszego projektu taki delikwent jak Kuchciński zostałby dożywotnio pozbawiony możliwości startu do Sejmu" - dodaje lider Kukiz'15, nawiązując do sprawy lotów marszałka Marka Kuchcińskiego rządowym samolotem, wraz z członkami rodziny, za które marszałek w poniedziałek przeprosił, choć podkreślił, iż w całej sprawie nie złamał obowiązujących przepisów.

Zaprezentowany w lutym tego roku projekt ustawy antykorupcyjnej przygotowany przez Kukiz'15 przewidywał - jak mówił wówczas Kukiz - "zakaz pracy oraz zakaz zajmowania funkcji w instytucjach publicznych osób skazanych za przestępstwa korupcyjne".

- Za przestępstwa korupcyjne również te osoby byłyby pozbawione możliwości biernego prawa wyborczego, czyli nie będą mogły startować w wyborach do parlamentu i samorządu, a ponadto chcielibyśmy, żeby wobec takich osób można było orzec zakaz dożywotniego ubiegania się o zamówienia publiczne - mówił w lutym lider Kukiz'15.

- Pragnę wszystkich, którzy poczuli się urażeni, przeprosić - powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński z PiS, odnosząc się na poniedziałkowej konferencji prasowej do sprawy lotów samolotami rządowymi. Przyznał, że był przypadek, gdy rządową maszyną podróżowała tylko jego żona i poinformował, że za ten lot wpłacił 28 tys. zł na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA