fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Rzecznik Praw Dziecka: „Zaprosiłem RPD Norwegii”. Norwegowie: „Nic podobnego”

Mikołaj Pawlak
Senat RP
„Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zaprosił do Polski Rzecznika Praw Dziecka Norwegii, Panią Inge Bejer Engh. Zaproszenie ma związek z nieporozumieniem dyplomatycznym między Polską a Norwegią i wydaleniem polskiego konsula Sławomira Kowalskiego” – podało biuro polskiego RPD. „Nie dostaliśmy takiego zaproszenia” – kontrują Norwegowie w rozmowie z serwisem rp.pl.

13 lutego na stronie internetowej biura Rzecznika Praw Dziecka pojawiła się informacja o spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka Norwegii.Nawiązując do dotychczasowej współpracy między Rzecznikiem Praw Dziecka w Polsce a Rzecznikiem Praw Dziecka w Norwegii w ramach ENOC (Europejska Sieć Rzeczników Praw Dziecka), Mikołaj Pawlak zaprosił do Polski Panią Inge Bejer Engh. Spotkanie będzie okazją do omówienia funkcjonowania instytucji działających na rzecz najmłodszych w systemach prawnych Norwegii i Polski. Rzecznik Praw Dziecka jest przekonany, że spotkanie pomoże wyjaśnić powstałe niedomówienia i podtrzymać dobre relacje” – poinformowano.

Jednak, jak ustalił w czwartek po południu (14 lutego) serwis rp.pl, w Norwegii nic o takich planach nie wiedzą. Kari Stenquist z biura prasowego Rzecznika Praw Dziecka w Norwegii przyznała, że reprezentowana przez nią instytucja nie otrzymała takiego zaproszenia.

Zwróciliśmy się z pytaniem do polskiego biura RPD, kiedy dokładnie i w jakiej formie skierowano rzekome zaproszenie dla Ingi Bejer Engh. "Zaproszenie do Rzecznika Praw Dziecka Norwegii Ingi Bejer Engh zostało wysłane 13 lutego br. mailem oraz tradycyjną pocztą. Oczekujemy na odpowiedź strony norweskiej" - przekazały nam służby prasowe biura Rzecznika Praw Dziecka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA