fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Giertych zapowiada ściganie konsul Szonert-Biniendy

Roman Giertych
Fotorzepa, Robert Gardziński
Roman Giertych, pełnomocnik Donalda Tuska, zapowiedział zożenie do prokuratury wniosku o ściganie z urzędu konsul, która na TT umieściła zdjęcie byłego premiera w mundurze SS.

We wpisie na Facebooku Giertych poinformował, że jego mocodawca, czyli Donald Tusk, uznał, że fotomontaż zamieszczony przez konsul honorową Biniendę jest "na tyle bulwersująca, że nie można jej zostawić bez reakcji".

Giertych jeszcze dziś ma wysłać do prokuratury wniosek o ściganie konsul z urzędu. Podkreśla, że postępowanie z art. 216 kk w trybie publicznoskargowym prokuratura podejmowała ostatnio często nawet w sprawie podnoszenia nieprzychylnych wobec polityków okrzyków.

Roman Giertych zauważa we wpisie, że opublikowanie przez konsul honorową w Akron Marię Szonert-Biniendę fotomontażu Donalda Tuska z mundurze SS jest zniewagą.

Konsul honorowa Maria Szonert-Binienda pełni swoją funkcję od miesiąca. Na swoim profilu na jednym z portai społecznościowych zamieściła wspomniane wyżej zdjęcie, a także wizerunek byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego zestawiony z szubienicą.

Jak tłumaczyło MSZ, konsul honorowy to wolontariat i innych kandydatów nie było, a treści publikowane przez konsul są jej prywatnymi poglądami. MSZ zapewnio, że "odbyło z konsul rozmowę".

Szonert-Binienda oddała się dziś do dyspozycji ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA