fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Matki pacjentów CZD napisały do Kaczyńskiego

Pikieta pielęgniarek i położnych solidaryzujących się z pielęgniarkami CZD
PAP, Tomasz Gzell
Półtora tysiąca matek małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka podpisało się pod listem do Jarosława Kaczyńskiego. - Mam nadzieję, że prezes, który ma bardzo dobre serce, zgodzi siępomóc - mówi prof. Alicja Chybicka, posłanka PO i szefowa wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei.

List, podpisany przez matki obecnych i byłych pacjentów CZD trafił do rąk prof.  Alicji Chybickiej, posłanki PO i szefowej wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei, która ma przekazać list prezesowi PiS.

- Mam nadzieję, że prezes, który ma bardzo dobre serce, zgodzi się pomóc tym dzieciom. Bo w tej chwili nie jest już ważne, kto zawinił. Trzeba szybko coś zrobić, bo oni czekają na pomoc - mówi Chybicka TVN24.

Klinika, którą kieruje,może przyjąć część dzieci wypisanych z CZD z powodu strajku pielęgniarek. Prof. Chybicka uważa, że jest to również dramat rodziców, którzy walczą o życie swoich dzieci i nie wyobraża sobie, by można było odmówić im pomocy.

Klinika Przylądek Nadziei ma dziesięciołóżkowy oddział, na który może przyjąć pacjentów odesłanych z CZD, ale i tu mogą wystąpić problemy z personelem medycznym. 

Strajk pielęgniarek w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka i jak dotąd nie widać jego końca. Na dzisiejsze popołudnie planowana jest następna tura rozmów.

O pilne działania rządu w celu poprawy warunków pracy pielęgniarek zaapelowała dziś Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA