fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

O. Rydzyk: Zamawiajcie po kilkanaście folderków

Fotorzepa, Jerzy Dudek
O. Tadeusz Rydzyk zapowiada świętowanie 28. urodzin Radia Maryja. Ma propozycję wynagradzania Matce Boskiej zniewag, jakie zostały jej wyrządzane w Polsce oraz na świecie. W tym celu poleca zakup specjalnie przygotowanych małych folderów - pisze Onet.

Uroczystości urodzinowe odbędą  się 7 grudnia w hali przy ul. Bema w Toruniu.

hasło tegorocznych urodzin Radia Maryja, "Głosić Chrystusa Pana z Maryją", nawiązuje do święta Matki Niepokalanej, które przypada 8 grudnia.

Z tej okazji o. Rydzyk proponuje, by "wynagrodzić Matce Boskiej krzywdy", jakich ostatnio doświadcza w Polsce i na świecie. W tym celu namawia do odmawiania "pierwszosobotnich modlitw wynagradzających".

"Spróbujmy obdarować wszystkich pięknymi folderkami z informacją o pierwszych sobotach i sposobie ich odprawiania. Skąd wziąć te folderki? Od Sióstr Loretanek z Warszawy. (...) Prośmy Siostry o przesyłanie tych folderków, informatorów zawsze za pobraniem pocztowym, aby pokryć konieczne koszty. Prosimy, zamawiajcie co najmniej po kilka, kilkanaście takich folderków, nie pojedynczo, co ułatwi dystrybucję" - cytuje Onet Tadeusza Rydzyka.

Kapłan prosi, by z przesłaniem dotrzeć do jak największej liczby osób i zapewnia, że  modlitwy pierwszosobotnie to "dobre zabezpieczenie na godzinę naszej śmierci".

"Matka Najświętsza mówiła, że przyjdzie do tych, którzy odprawią te pierwsze soboty wynagradzające, przyjdzie w godzinę śmierci. Nie będziemy wtedy sami" - zapewnia redemptorysta.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA