Reklama

Koronawirus w Polsce: Żołnierze WOT mają stawić się w jednostkach

Już dzisiaj wszyscy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej otrzymają powiadomienia o konieczności stawienia się w swojej jednostce wojskowej.Mowa o ok. 20 tysiącach żołnierzy. Mają zostać skierowani do walki z epidemią.

Aktualizacja: 30.10.2020 18:29 Publikacja: 30.10.2020 08:42

Koronawirus w Polsce: Żołnierze WOT mają stawić się w jednostkach

Foto: Dowództwo WOT

koz

Swoista mobilizacja ochotników WOT jest konsekwencją decyzji ministra obrony Mariusza Błaszczaka o większym zaangażowaniu wojska we wsparcie dla cywilnej służby zdrowia. Zapowiedział on, że do 20 tysięcy zostanie skierowanych do takich zadań. Dzisiaj wiemy, że będą to głównie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Z naszych informacji wynika, że wczoraj dostali oni powiadomienia o stawieniu się w jednostkach wojskowych (m.in. za pomocą SMS). Mają stawić się do jednostek dzisiaj do godz. 15.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1346
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1345
Świat
„Cena życia w Rosji od zawsze była niska” – Prof. Ponomariow o wojnie Putina i zagrożeniu dla Polski
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1344
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Świat
Sztuczna inteligencja jako broń geopolityczna. Sterowani AI, rządzeni przez mocarstwa
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama