fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włochy: Najtragiczniejsza doba od początku pandemii. Prawie tysiąc zgonów

AFP
Liczba ofiar koronawirusa we Włoszech wynosi już ponad 9,1 tys. - wynika z najnowszych danych. W kraju potwierdzono już prawie 86,5 tys. przypadków wirusa SARS-CoV-2.

Włochy to największe ognisko epidemii koronawirusa w Europie, drugie pod względem liczby przypadków zakażeń na świecie (za Stanami Zjednoczonymi). Według najnowszych danych z piątku, wirusa SARS-CoV-2 we Włoszech potwierdzono u 86498 osób (5909 nowych przypadków w porównaniu do czwartku). Z tego jako całkowicie wyleczonych uznano 10950 pacjentów.

W ciągu ostatniej doby z powodu wywołanej przez koronawirusa choroby COVID-19 zmarło aż 969 chorych, przy czym 50 z nich to ofiary z czwartku, wcześniej nieuwzględnione. To najtragiczniejsza doba od początku epidemii. W ostatnich dniach wydawało się, że potwierdzana co dzień liczba zgonów powoli spada, w najgorszym przypadku utrzymuje się na podobnym poziomie. Do tej pory najgorszy był 21 marca, gdy potwierdzono śmierć 793 osób zakażonych koronawirusem.

Łącznie liczba zgonów spowodowanych wirusem SARS-CoV-2 wynosi w Italii już 9134. To ponad dwa razy więcej, niż w drugim kraju notującym największą liczbę ofiar (Hiszpanii) i prawie trzy razy więcej, niż w Chinach, gdzie epidemia miała swój początek.

W szpitalach z objawami COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii przebywa aktualnie 3732 osób.

W liczbie przypadków niezmiennie prowadzi Lombardia, gdzie jest ich już 37298. Liczbę mieszkańców tego regionu szacuje się na 10 milionów. Za Lombardią jest Wenecja Euganejska, gdzie liczba przypadków koronawirusa przekroczyła w piątek 11,5 tys.

Z opublikowanych w niedzielę danych wynika, że około 9 proc. wszystkich chorych we Włoszech to pracownicy służby zdrowia.

Szczegóły: Włochy: Co 10 zakażony to pracownik służby zdrowia

Źródło: rp.pl/ corriere.it
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA