fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Izrael pożyczy 700 tys. szczepionek Korei Południowej

Szczepionka Pfizer/BioNTech
PAP/EPA
Izrael zgodził się przekazać Korei Południowej 700 tys. szczepionek na COVID-19 Pfizer/BioNTech, których data przydatności do użycia zbliża się do końca - informuje Reuters.

O zawarciu przez Izrael umowy z Koreą Południową ws. dostarczenia szczepionek informuje izraelski dziennik "Haaretz", cytując premiera, Naftaliego Bennetta.

Dostawy szczepionek z Izraela do Korei Południowej mają wkrótce ruszyć.

W ramach umowy Korea Południowa zobowiązała się do przekazania Izraelowi takiej samej liczby szczepionek Pfizer/BioNTech we wrześniu i październiku, gdy do Korei Południowej dotrą szczepionki zamówione przez Seul.

Strona południowokoreańska na razie nie komentuje doniesień dziennika "Haaretz".

Korea Południowa boryka się z deficytem szczepionek na COVID-19, co utrudnia krajowi osiągnięcie celu, jakim jest zaszczepienie jedną lub dwoma dawkami szczepionki na COVID-19, najpóźniej do listopada, co najmniej 70 proc. mieszkańców kraju.

Z kolei Izrael miał problem z dużą liczbą szczepionek na COVID-19 Pfizer/BioNTech, których termin przydatności do użycia zbliżał się do końca. Izraelskie media pisały, że istnieje groźba, iż ok. 800 tys. szczepionek zostanie zutylizowanych.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA