fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Kongresmenki schowały się podczas szturmu na Kapitol. Mają koronawirusa

Pramila Jayapal
Pramila Jayapal
AFP
Dwie kongresmenki, które musiały się ukryć podczas ubiegłotygodniowego szturmu na Kapitol, uzyskały dodatni wynik testu na obecność koronawirusa.

Demokratka Pramila Jayapal o swoim dodatnim wyniku testu poinformowała we wtorek. Oskarżyła kongresmenów z partii republikańskiej, że odmówili założenia maseczki, gdy czekali kilka godzin w zamkniętym pomieszczeniu aż Kapitol będzie bezpieczny.

Inna kongresmenka Demokratów, Bonnie Watson Coleman zdecydowała się przeprowadzić test, gdy miała obawy, że mogła mieć kontakt z zakażoną osobą.

W niedzielę dr Brian Monahan poinformował, że politycy i personel, którzy przebywali w bezpiecznym pomieszczeniu mogły być "narażone na kontakt z inną osobą, u której doszło do zakażenia koronawirusem".

Jayapal wezwała do nałożenia "wysokich kar" na kongresmenów, którzy nie nosili maski, narażając swoich kolegów na niebezpieczeństwo. Sześciu republikanów, w tym przedstawicielka Georgii Marjorie Taylor Greene i Scott Perry z Pensylwanii, było widzianych na taśmie odmawiającej założenia maski - przekazała stacja CNN.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA