fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Sondaż: Czy po zaszczepieniu nadal powinno się nosić maseczkę?

Automat z maseczkami
Fotorzepa, Robert Gardziński
55 proc. respondentów w sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" uważa, że zaszczepienie się na COVID-19 nie powinno zwalniać zaszczepionego z konieczności przestrzegania obostrzeń - w tym m.in. z obowiązku noszenia maseczki w miejscach publicznych.

Przeciwnego zdania jest 36 proc. ankietowanych - 19,9 proc. zdecydowanie uważa, że zaszczepienie powinno mieć wpływ na to czy daną osobę obowiązują obostrzenia, 16,1 proc. odpowiada na to pytanie "raczej tak".

Zdania w tej kwestii nie ma 9 proc. ankietowanych.

42,6 proc. respondentów ocenia, że rząd nie radzi sobie z organizacją szczepień na COVID-19. 36,9 proc. ankietowanych jest przeciwnego zdania.

16,9 proc. respondentów nie ma zdania w tej kwestii.

Sondaż United Surveys został przeprowadzony metodą CATI 9 stycznia na próbie 1000 osób.

Szczepienia na COVID-19 w Polsce trwają od 27 grudnia. Na razie Polacy szczepieni byli wyłącznie z użyciem szczepionki Pfizer/BioNTech. 12 stycznia do Polski dotarła pierwsza dostawa szczepionek amerykańskiego koncernu Moderna.

Obecnie w Polsce trwa etap zerowy szczepień - szczepieni są pracownicy ochrony zdrowia. Od 15 stycznia ruszy rejestracja do szczepień osób mających ponad 80 lat.

Źródło: RMF, DGP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA