fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Liczba ofiar Covid-19 przekroczyła dwa miliony

Pogrzeb ofiary Covid-19 w Zimbabwe
AFP
Według danych amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, który od początku pandemii zbiera dane z całego świata, łączna liczba zgonów, spowodowanych Covid-19, przekroczyła w piątek dwa miliony.

Najwięcej ofiar pandemii - prawie 390 tys. - zanotowano w Stanach Zjednoczonych. Z powodu Covid-19 ponad 207 tys. pacjentów zmarło w Brazylii, prawie 152 tys. w Indiach i niemal 138 tys. w Meksyku. Najwięcej zgonów w Europie odnotowano natomiast w Wielkiej Brytanii (ponad 87 tys.), we Włoszech (ponad 81 tys.) i Francji (prawie 70 tys.).

32 844 zgonów w Polsce to 16. najwyższa liczba ofiar Covid-19 na świecie.

Pierwsze sto ofiar pandemii, która swój początek miała w chińskim Wuhan, potwierdzono już w styczniu zeszłego roku. W lutym zgonów było już tysiąc a w marcu - 10 tys. W kolejnym miesiącu zanotowano stutysięczny zgon, spowodowany Covid-19, a milion ofiar Uniwersytet Johnsa Hopkinsa potwierdził pod koniec września. to oznacza, że pandemia zbiera coraz większe żniwo - pierwszy milion ofiar pochłonęła w ciągu ok. dziewięciu miesięcy, drugi - w niecałe cztery.

Liczba potwierdzonych przypadków zakażeń powoli zbliża się do 100 milionów, przy czym największą liczbę odnotowano w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Brazylii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA