fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rząd zmienia zdanie. Dzieci mogą wyjść na dwór bez opieki

KPRM, Adam Guz
Informacje o tym, że duże ilości szczepionki się marnują, jest nieprawdziwa. To jest kłamstwo - stwierdził na konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

Podczas wspólnej z ministrem zdrowia konferencji prasowej Dworczyk zapewnił, że liczba szczepionek, które zostały "zmarnowane", o czym donoszą media, jest znikoma - to zaledwie 26 dawek na ponad 500 tys. zaszczepionych osób.

Dworczyk przekazał, że do zaszczepienia w grupie "0" jest ok. milion osób, w grupie 1. - 10 mln.

Do końca pierwszego kwartału do Polski dotrze 5 mln 880 tys. dawek szczepionki, co pozwoli na zaszczepienie ponad 2 mln 940 tys. osób.

Szef KPRM zauważył, że stosunkowo niewielka liczba zaszczepionych w Polsce wynika z okresu świątecznego i noworocznego. Mimo to, twierdzi polityk, nasz kraj jest na poziomie średniej światowej, jeśli chodzi o dynamikę szczepień.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że najbliższy okres będzie przeznaczony na obserwację, jaki będzie skutek epidemiczny minionych świąt i sylwestra. Liczba zakażeń i zgonów wyznaczy kierunek działań na okres po 17 stycznia.

Niedzielski poinformował, że po wielu wnioskach i monitach w sprawie wprowadzonego zakazu przebywania na powietrzu bez opieki dzieci między godzinami  8 a 16, to obostrzenie zostaje wycofane.

Rozporządzenie w tej sprawie zostanie opublikowane jeszcze dziś.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA