fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

USA: W pierwszym kwartale zaszczepić 100 mln osób

AFP
Dr Moncef Slaoui, główny doradca ds. nauki amerykańskiej operacji Warp Speed - publiczno-prywatnego partnerstwa, którego celem jest jak najszybsze dostarczenie szczepionki na COVID-19 na amerykański rynek, powiedział, że celem jest zaszczepienie 100 mln Amerykanów w pierwszym kwartale przyszłego roku.

- Do końca pierwszego kwartału 2021 roku uodpornilibyśmy 100 mln ludzi - powiedział dr Moncef Slaoui w rozmowie z Fox News.

Amerykańskie władze chcą do końca roku podać 40 mln dawek szczepionki. Kolejnych 50 do 80 mln dawek ma być podanych w styczniu. Podobna liczba ma trafić do pacjentów w lutym.

Opracowane szczepionki wymagają podania dwóch dawek.

W piątek amerykańska federalna Agencja Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła do użycia szczepionkę na koronawirusa firmy Pfizer. Szczepienia w USA rozpoczną się w najbliższych dniach.

W pierwszej kolejności otrzymają ją pracownicy i pensjonariusze domów opieki oraz pracownicy służby zdrowia narażeni na Covid-19. W dystrybucji szczepionek i samych szczepieniach weźmie udział wojsko, firmy kurierskie, szpitale i apteki.

W przyszłym tygodniu eksperci Agencji Żywności i Leków będą analizować dane dotyczące szczepionki koncernu Moderna. Jeśli zostanie formalnie zatwierdzona, do końca grudnia zaszczepionych zostanie ok. 20 milionów Amerykanów.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA