fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Covidowe statystyki po rosyjsku. Dziwna zależność przez ponad miesiąc

Karetki w Petersburgu
AFP
Aleksander Szyszłow, Rzecznik Praw Człowieka w Petersburgu, zwrócił się do władz miasta o wyjaśnienie niezwykłych statystyk, dotyczących Covid-19. Według oficjalnych danych przez długi czas dzienna liczba ozdrowieńców wynosiła niemal dokładnie połowę liczby przypadków.

„W okresie od 14 września do 23 października dane liczbowe, dotyczące chorych i wyzdrowiałych, zaczęły wykazywać nienaturalny wzorzec. Liczba przypadków była dokładnie dwa razy większa niż liczba wyleczonych, a zależność ta powtarzała się codziennie przez ponad miesiąc” - napisał Szyszłow w dokumencie, na który powołuje się agencja Interfax.

Rzecznik zauważył, że taki stosunek chorych do wyleczonych budzi wątpliwości co do wiarygodności oficjalnych informacji, przekazywanych przez władze. Zwrócił się w tej sprawie do szefa lokalnej centrali ds. walki z pandemią, apelując o wyjaśnienie procedury przygotowania i publikacji danych operacyjnych oraz zapewnienie dostępności rzetelnych informacji.

Na początku października kilka petersburskich mediów zwróciło uwagę na anormalne statystyki. Gdy 23 października napisał o tym niezależny portal Meduza, już następnego dnia stosunek chorych do ozdrowiałych zmienił się.

Źródło: rp.pl/ interfax
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA