fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wizyta na cmentarzu: Rząd będzie apelował. Nie nałoży ograniczeń

Rząd nie nałoży ograniczeń przed 1 listopada
Adobe Stock
- Do osób, które nie wierzą w koronawirusa i "antymaseczkowców": "zapraszam" te osoby do szpitala. Opamiętajmy się! To nie jest ściema, to nie jest wymysł polityków - mówi wiceszef Ministerstwa Zdrowia Waldemar Kraska

Wiceszef Ministerstwa Zdrowia Waldemar Kraska powiedział w rozmowie z Radiem Zet, że nie tylko w Polsce występuje niepokój związany z dalszym przebiegiem epidemii - Każdy system ma jakąś wydolność - powiedział. - Cała Europa jest zdziwiona. Modele matematyczne nie zakładały takich wzrostów - dodał.

W ocenie Kraski nie dojdzie w Polsce do sytuacji przypominającej Włochy z wiosny tego roku. - Nasze zasoby są na dość dużym poziomie - przekonywał.

- Nie może być tak, żeby życie pacjenta było zagrożone. Żeby nie było kolejek na SOR-ach - będą się tym zajmowały zespoły koordynacyjne - mówił wiceminister.

Kraska zaapelował do osób starszych, by w miarę możliwości pozostawali w domach. Resort będzie omawiał podczas posiedzenia zespołu kryzysowego możliwość przywrócenia godzin dla seniorów.

Wiceminister mówił również o wizytach na cmentarzach przy okazji Wszystkich Świętych. - Apelujemy do wszystkich, aby rozłożyć te wizyty w czasie -na tydzień, na dwa. Niech osoby młodsze pomogą starszym. Będą z naszej strony apele, będzie kampania, a nie dodatkowe restrykcje - powiedział.

- Do osób, które nie wierzą w koronawirusa i "antymaseczkowców": "zapraszam" te osoby do szpitala. Opamiętajmy się! To nie jest ściema, to nie jest wymysł polityków - powiedział.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA