fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Premier Morawiecki na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym

premier Mateusz Morawiecki
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Premier Mateusz Morawiecki odbywa kwarantannę. Szef rządu miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformował rzecznik rządu.

Jak przekazał Piotr Mueller, we wtorek rano potwierdzono zakażenie nowym koronawirusem u osoby, z którą premier miał kontakt w piątek 9 października.

Rzecznik rządu zapewnił, że Mateusz Morawiecki nie ma objawów COVID-19 i nie stwierdzono u niego zachorowania na tę chorobę.

Epidemia w Polsce - dowiedz się więcej:
Sasin: Część lekarzy nie chce wykonywać obowiązków
We wtorek rekordy liczby zakażeń w sześciu województwach
Liczba hospitalizowanych niemal podwoiła się w dziesięć dni

"Zostały wdrożone procedury przygotowane na taką sytuację. Podczas kwarantanny Mateusz Morawiecki wykonuje swoje obowiązki. Premier spędza kwarantannę w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji oraz kontakt z przedstawicielami instytucji państwowych" - oświadczył rzecznik.

Szef rządu ma "dzięki zapewnieniu odpowiednich możliwości technicznych" prowadzić posiedzenia Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz innych gremiów.

O dalszej procedurze związanej z kwarantanną Mateusza Morawieckiego będzie decydował lekarz oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna.

W późniejszej rozmowie z dziennikarzami Piotr Mueller doprecyzował, że osoba zakażona, z którą premier miał kontakt, nie była politykiem. - Wydaje mi się, że pan premier nie miał jeszcze wykonanego testu na obecność koronawirusa - powiedział rzecznik.

W krótkim nagraniu opublikowanym na Twitterze Mateusz Morawiecki zapewnił, że jest w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami, a rząd pracuje normalnie. - Rada Ministrów odbędzie się, zresztą tak jak przez ostatnich kilka miesięcy, w formule wideokonferencji - zaznaczył.

- Życzę wszystkim zdrowia, uważajmy na siebie i na swoich bliskich, stosujmy się również do zasad, czyli "dezynfekcja, dystans i maseczki" - dodał premier.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA