fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Warszawa od soboty może trafić do strefy czerwonej

Warszawa może trafić do strefy czerwonej
AFP
W ostatnich dwóch tygodniach w Warszawie doszło do ponad 2,8 tysięcy zakażeń koronawirusem. Wszystko wskazuje na to, że w czwartek zostanie ogłoszona decyzja o wprowadzeniu w stolicy strefy czerwonej - informuje Onet.pl

Decyzja o ogłoszeniu obostrzeń w danym powiecie zapada po analizie danych dotyczących liczby zakażonych. Od soboty na terenie całego kraju obowiązuje strefa żółta. 

W 32 powiatach i sześciu miastach obostrzenia są surowsze, ponieważ wprowadzono tam strefę czerwoną.

Ministerstwo zdrowia przyjęło, że jeżeli w ciągu 14 dni na 10 tys. mieszkańców przypada co najmniej 12 nowych przypadków zakażeń, rejon trafia do strefy czerwonej.

Z ostatnich danych dotyczących Warszawy wynika, że miasto zakwalifikuje się do strefy czerwonej. 

W stolicy mieszka 1,790 mln mieszkańców. Granica między strefą żółtą a czerwoną wynosi w ciągu dwóch tygodni 2149 przypadków. Z najnowszych danych wynika, że w ostatnich dwóch tygodniach przypadków było 2832 - informuje Onet.pl. Tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano 350 nowych infekcji. Warszawa zakwalifikuje się do strefy czerwonej, nawet jeśli przez dwie najbliższe doby nie dojdzie do żadnego zakażenia.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz informuje, że zaktualizowana mapa zostanie przedstawiona w czwartek.

Rzeczniczka stołecznego ratusza mówi, że władze stolicy przygotowują się na każde rozwiązanie.  - Na razie nie mamy informacji ze strony organów państwowych, by Warszawa miała stać się strefą czerwoną. Liczymy, że jeżeli taka decyzja zapadnie, dowiemy się o tym wcześniej, a nie w czwartek z konferencji prasowej w telewizji i że rząd skonsultuje to z nami. Oczywiście dostosujemy się do wszystkich wytycznych, bo naszym priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców - powiedziała Karolina Gałecka.

Jak wyglądają obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej?

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA