fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Poseł KO pisze do premiera, jak otworzyć kluby fitness

Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywaleskiej
tv.rp.pl
Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej, wystosował do premiera Mateusza Morawieckiego interpelację, wnosząc o uchylenie zakazu działalności klubów fitness i siłowni, przy wprowadzeniu przez tego typu placówki pewnych obostrzeń.

Nowe obostrzenia zapowiedzieli w czwartek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Oprócz szeregu innych ograniczeń, zawieszono działalność basenów, aquaparków i siłowni, zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej. Niezadowolona branża protestowała w sobotę w tej sprawie, m.in. w Warszawie.

Dowiedz się więcej: Lockdown wraca, choć częściowy

Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej i były członek zarządu miejskiej spółki Aquapark Fala z Łodzi, wystosował w sprawie ograniczeń interpelację do premiera Mateusza Morawieckiego. Zwraca się w niej o uchylenie zakazu działalności klubów fitness i siłowni, przy jednoczesnym wprowadzeniu obostrzeń sanitarnych.

Joński proponuje, by osoby korzystające z siłowni miały przed wejściem mierzoną temperaturę, a z takich obiektów mogły korzystać przez maksymalnie półtorej godziny dziennie. Proponuje też ustanowienie limitu, na wzór tego obowiązującego w sklepach czy siłowniach. Według interpelacji posła KO na każde 7 metrów kwadratowych siłowni dozwolony byłby wstęp jednej ćwiczącej osoby, z zachowaniem dwumetrowego odstępu od innych użytkowników i zestawów do ćwiczeń.

Kolejne obostrzenia, proponowane przez Jońskiego, to obowiązek korzystania z własnych ręczników (lub zakup jednorazowych na miejscu), co najmniej dwukrotna w ciągu dnia dezynfekcja szatni i sal do ćwiczeń oraz konieczność zapewnienia przez siłownie możliwości zakupu płynów dezynfekcyjnych i maseczek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA