fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Nowy Jork: Władze zakazały wesela na 10 tys. gości

ślub, obrączki, wesele
AdobeStock
Gubernator stanowy Andrew Cuomo poinformował, że władze Nowego Jorku udaremniły organizację wesela, na które miało przybyć około 10 tys. gości. Przedstawiciele synagogi, w której miała odbyć się uroczystość stwierdziły, że to „atak” i podkreśliły, że brano pod uwagę ograniczenia związane z epidemią koronawirusa.

Wesele, którego organizację udaremniły władze Nowe Jorku miało odbyć się na Williamsburgu, dzielnicy w północnej części Brooklynu. Ślub brała krewna Zalmana Leiba Teitelbauma, wielkiego rabina sekty Satmar. 

- Otrzymaliśmy informację, przeprowadziliśmy śledztwo i stwierdziliśmy, że najprawdopodobniej to prawda. Zaplanowano bardzo duże wesele, co naruszyłoby obowiązujące zasady związane z epidemią - podkreślił gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo. 

Mimo że uroczystość miała odbyć się poza wytyczonymi w stanie Nowy Jork strefami o największym stopniu zakażenia koronawirusem, jej rozmiary zaniepokoiły władze. W Nowym Jorku obowiązują obecnie przepisy, które mówią, że organizacja zgromadzeń w zamkniętych pomieszczeniach jest dozwolona, o ile wypełnionych jest nie więcej niż 33 proc. miejsc. W wydarzeniach może brać jednak udział maksymalnie 50 osób.

Jak tłumaczyli przedstawiciele synagogi, w której miało odbyć się wesele, podczas organizacji ceremonii brano pod uwagę ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Podkreślano między innymi, że ceremonia oraz posiłek odbyłyby się wyłącznie z udziałem „bliskich członków rodziny”, a reszta gości zaproszona została do wzięcia udziały wydarzeniu, ale jedynie „przez krótki czas”. Dodano także, że większość uczestników miała tam być ”rotacyjnie” i "zgodnie z przepisami dotyczącymi dystansu społecznego”.

Ostatecznie organizatorzy wesela poinformowali gości, że w związku z zakazem nie będą mogli przybyć na uroczystość. „To smutne, że nikt nie zweryfikował naszych planów przed zaatakowaniem nas” - zaznaczyli przedstawiciele synagogi.

Gubernator Cuomo podkreślił, że tak duży ślub „byłby zbyt ryzykowny”. - Moja sugestia: zorganizujcie mały ślub. W przyszłym roku urządzicie wielkie wesele. Zaproście mnie, a przyjdę - powiedział. 

 

Źródło: The New York Times, NBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA