fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Będą regularne testy na koronawirusa Bidena i Harris

AFP
Joe Biden i Kamala Harris, kandydaci Partii Demokratycznej na prezydenta i wiceprezydenta USA, będą regularnie poddawać się testom na koronawirusa SARS-CoV-2 - poinformował przedstawiciel sztabu wyborczego Bidena, Andrew Bates.

Sztab wyborczy ma natychmiast podać do wiadomości publicznej informacje o ewentualnym pozytywnym wyniku testu u Bidena lub Harris.

Joe Biden i Kamala Harris otrzymali oficjalną nominację prezydencką w czasie Konwencji Krajowej Partii Demokratycznej, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu.

- Joe Biden alarmował o COVID-19 wcześnie, gdy Donald Trump fałszywie zapewniał społeczeństwo, że wirus jest "pod kontrolą" i że możemy zaufać Xi Jinpingowi, iż ten powstrzyma chorobę. Przez cały okres tego wybuchu epidemii Biden żył zgodnie ze swoimi wartościami kształtując i zachęcając do odpowiedzialnego zachowania, by zapewnić Amerykanom bezpieczeństwo a jednocześnie proponując tak desperacko potrzebną strategię narodową pokonania pandemii, której Donald Trump nadal nie przedstawił. Donald Trump zachowuje się zupełnie przeciwnie: zawodził nas ws. testów i sprzętu ochrony osobistej, zawodził gdy trzeba było działać przy pierwszych ostrzeżeniach, ufał Chinom bardziej niż amerykańskiemu wywiadowi i Joe Bidenowi i często podważał zdanie własnych ekspertów ds. ochrony zdrowia - oświadczył Bates.

- To oświadczenie (ws. regularnych testów na koronawirusa dla Bidena i Harris - red.) to kolejny krok demonstrujący zobowiązania Joe Bidena i Kamali Harris, by zmienić katastrofalny sposób zarządzania największym kryzysem w zakresie zdrowia publicznego w ciągu 100 lat.

Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w USA wynosi 5739068. Z powodu COVID-19 zmarło tam 177248 osób.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA