fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Lublin: Ognisko koronawirusa u sióstr obliczanek

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Ognisko koronawirusa w Zgromadzeniu Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza w Lublinie. Zakażenie potwierdzono łącznie u 13 zakonnic i u księdza.

Jak donosi Katolicka Agencja Informacyjna. wśród objętych kwarantanną są także dzieci z parafialnego przedszkola i rodzinnego domu dziecka. - Czekamy jeszcze na wyniki badań dzieci, ich rodziców i rodzin z przedszkola. Mamy coraz więcej wyników dodatnich, więc krąg osób objętych kwarantanną również się zwiększy - powiedział cytowany przez agencję przedstawiciel sanepidu w Lublinie.

Zakonnice znajdują się w szpitalu. „Ich stan jest stabilny i powoli ulega poprawie. Polecamy Panu Bogu w serdecznej modlitwie zarówno Siostry hospitalizowane, jak i wszystkie osoby przebywające na kwarantannie, łącząc się z nimi w tym trudnym doświadczeniu” - czytamy w wydanym komunikacie.

„W wyniku wywiadu epidemicznego ustalono, że w okresie objętym badaniem z Przedszkolem Parafialnym im. Bł. Honorata Koźmińskiego w Lublinie miała kontakt jedynie grupa dzieci zgłoszonych do dyżuru wakacyjnego; wg informacji rzecznika Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemicznej w Lublinie wszystkie dotychczas wykonane testy w tej grupie osób są ujemne” - napisały siostry obliczanki na swojej stronie internetowej.

Obecnie zakażonych jest w sumie 10 sióstr obliczanek. Covid-19 wykryto także u trzech sióstr ze Zgromadzenia Dominikanek Matki Bożej Różańcowej. Zakażony jest też ksiądz z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lublinie, na terenie której pracują oba zgromadzenia.

W związku z zakażeniem tego ostatniego lubelski sanepid apeluje o niezwłoczny kontakt „osoby z miasta Lublin i z powiatu lubelskiego, które przyjmowały komunię św. w dniu 12.07.2020 r. na mszy św. o godz. 11.00 lub 12.30 w Parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lublinie przy ul. Zbożowej 75 i/ lub miały bezpośredni kontakt z księżmi bądź z siostrami zakonnymi posługującymi w tej parafii”.

Źródło: rp.pl/ KAI
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA