fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

USA: Atlanta wprowadza obowiązek noszenia masek

Burmistrz Atlanty Keisha Lance Bottoms
AFP
Burmistrz Atlanty Keisha Lance Bottoms zapowiedziała, że podpisze zarządzenie wprowadzające obowiązek noszenia masek w przestrzeni publicznej w mieście, aby spróbować spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 - informuje CNN.

- Widzieliśmy, że inne miasta w Georgii nakazały noszenie masek. Postanowiliśmy poczekać z decyzją w tej sprawie, aby zobaczyć jaka będzie reakcja gubernatora i władz stanowych na miasta nakazujące noszenie masek. Podpisuję zarządzenie dziś, robiąc to samo (wprowadzając obowiązek noszenia masek - red.) w Atlancie - powiedziała Bottoms.

Burmistrz podkreśliła, że liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w mieście rośnie bardzo szybko, a miejskie szpitale zapełniają się w błyskawicznym tempie.

- Wszyscy eksperci, z którymi rozmawiam mówią, że tym co pomaga spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa są obowiązkowe maski. I to właśnie robimy w Atlancie. Mam nadzieję, że to trochę pomoże - dodała.

USA są krajem najciężej dotkniętym przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 - w Stanach Zjednoczonych wykryto jak dotąd 3053328 zakażeń koronawirusem i 132277 zgonów z powodu COVID-19.

W Georgii, której stolicą jest Atlanta, wykryto jak dotąd 103890 zakażeń koronawirusem. Na COVID-19 zmarły tam 2922 osoby.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA