fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Łukasz Szumowski: Straciłem finansowo na polityce. Obrzucono mnie błotem

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że dwa razy by się zastanowił, gdyby jeszcze raz miał wchodzić do polityki. - Trudno jest walczyć zarówno z koronawirusem jak i z nieprawdziwymi informacjami, które dotykają także mojej rodziny - zapowiedział.

Szef resortu zdrowia w rozmowie z Polsat News zapowiedział, że w poniedziałek lub we wtorek zostanie ogłoszona informacja w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej.

 - Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada - mówił Łukasz Szumowski.

Minister komentował również doniesienia ws. zakupu masek od firm, które nie miały doświadczenia w hurtowym obrocie materiałami farmaceutycznymi.

- Polityka to nie jest miejsce, gdzie przyszedłem coś ugrać, zarobić. Raczej straciłem na tym finansowo i zostałem obrzucony błotem - powiedział.

- Nie ma ani jednego faktu, który by wskazywał na jakiekolwiek nieprawidłowości. Jest to gra wnikająca z wyborczego kalendarza. Stałem się celem - dodał. 

Szumowski odniósł się również do zdjęć premiera Mateusza Morawieckiego, który bez maseczek i zachowania dystansu spotkał się w restauracji w Gliwicach. - Jeżeli chodzi o zachowywanie dystansu, to z pewnością mogłyby być większe. Jeżeli ktoś się spotyka z wąską grupą osób obcych, to należy zachowywać dystans - ocenił.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA