fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Każdy w Danii może uzyskać test na obecność koronawirusa

AFP
W poniedziałek władze Danii ogłosiły, że zapewnią wszystkim dorosłym mieszkańcom kraju możliwość poddania się badaniom na obecność koronawirusa, również tym, którzy nie mają żadnych objawów

- Wszyscy dorośli w Danii mogą teraz samodzielnie umówić się na badanie COVID-19 - przekazał minister zdrowia. Podano również link do strony internetowej, na której można się umówić na wizytę. 

Każdy, kto posiada NemID - wspólny system logowania w duńskim banku - może natychmiast umówić się na wizytę w ośrodku diagnostycznym.

Do tej pory testowane mogły być tylko osoby z objawami, po uzyskaniu zgody od lekarza.

W poniedziałek w kraju odnotowano 41 nowych przypadków, co stanowi najmniejszy wzrost od połowy marca. Łącznie zakażonych w Danii jest 11166 osób.

- Sprowadziliśmy wskaźnik infekcji do bardzo niskiego poziomu. Konieczne jest, aby nie było żadnych ukrytych infekcji, które mogłyby spowodować wzrost rozprzestrzeniania się wirusa - powiedział minister zdrowia Magnus Heunicke.

Oferowany test wykrywa aktywny przypadek wirusa i nie jest testem na przeciwciała, który określa, czy dana była zakażona.

Po ogłoszeniu surowych środków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa 11 marca, kraj skandynawski jako pierwszy w Europie ponownie otworzył 15 kwietnia przedszkola i szkoły podstawowe.
Złagodzono również szereg ograniczeń, w tym ponowne otwarto salony fryzjerskie, gabinety dentystyczne, salony tatuażu, a także centra handlowe i domy towarowe. W poniedziałek ponownie otwarte zostały kawiarnie, bary i restauracje.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA