fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Amerykanie zaczną leczyć pacjentów remdesivirem

AFP
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) udzieliła firmie Gilead Sciences zezwolenia na stosowanie jej eksperymentalnego leku przeciwwirusowego remdesivir w leczeniu pacjentów z COVID-19 - poinformował prezydent Donald Trump.

Przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych testy dowiodły, że remdesivir pomógł pacjentom z poważnymi przypadkami COVID-19. Po zastosowaniu leku chorzy szybciej wrócili do zdrowia.

Trump był zwolennikiem użycia remdesiviru jako możliwego sposobu na opanowanie pandemii koronawirusa. W USA z powodu COVID-19 zmarło niemal 65 tys. osób.

Czytaj także:

Koronawirus w USA: Trump liczy na mniej niż 100 tys. ofiar

Mieszkańcy Kalifornii protestują. Chcą dostępu do plaż

Remdesivir został opracowany w celu zwalczania eboli, ale okazał się skuteczny przeciwko różnym koronawirusem, które pojawiły się od początku tego stulecia.

Wiceprezydent Mike Pence zapowiedział, że 1,5 miliona fiolek zacznie być rozprowadzanych do szpitali w poniedziałek.

O wynikach badań przeprowadzonych na grupie ponad 1000 pacjentów mówił dr Anthony Fauci, dyrektor Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych w USA, doradzający prezydentowi Donaldowi Trumpowi w kwestii walki z epidemią koronawirusa. Przekazał, że lek wykazał pozytywny wpływ na czas powrotu do zdrowia.

Inne wyniki przedstawili naukowcy z Chin. Ich eksperyment, przeprowadzony na 237 ciężko chorych pacjentach w 10 szpitalach w prowincji Hubei wskazuje, że remdesivir nie ma większego wpływu. "Niestety, nasze badania pokazują, że leczenie to nie przynosi żadnych konkretnych korzyści" - napisał Bin Cao, główny autor badania.

Źródło: Reuters/France24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA