fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Władysław Kosiniak-Kamysz: Zakup F-35 powinien być odłożony

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Wzywam rządzących do opamiętania się, ogarnięcia się, niech nie zajmują nas wyborami, nie ulegajmy też tym wrzutkom PiS-u które sprawiają byśmy zajmowali się tym, co nie interesuje rodaków - mówił w rozmowie z TVN24 lider PSL, kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz pytał na antenie TVN24 "czym zajmują się teraz polskie rodziny?". I mówił, że dziś interesuje je to "czy zachorują", "jak spędzą święta", "czy ich przedsiębiorstwo przetrwa, bo dziurawa tarcza antykryzysowa nie obejmuje firmy 15-osobowej taką pomocą, jakiej oczekiwali". - Stan klęski żywiołowej jest w Polsce - oceniał sytuację prezes PSL.

- Dlatego po raz kolejny składamy ustawę antykryzysową: gdzie będzie dobrowolny ZUS, minimalna pensja, wsparcie dla rolników, którzy produkują żywność - wyliczał Kosiniak-Kamysz. Prezes PSL zapowiedział też stworzenie funduszu płynności dla firm w oparciu o Bang Gospodarstwa Krajowego. - Bez płynności upadną firmy. Nie wolno różnicować pomocy dla firmy ze względu na to czy firma zatrudnia 5 osób, czy 15 - podkreślał.

Kosiniak-Kamysz mówił, że PSL nie zagłosował za tarczą antykryzysową w Sejmie (Sejm przyjął ją głosami PiS i KO), ponieważ "jest ona dziurawa". - Jak będą dobre rozwiązania to będziemy je popierać - zapewnił.

- Jeśli tarcza nie zadziała to ugrupowania, które ją poparły, ponoszą 100-procentową odpowiedzialność za upadek polskich firm - dodał. 

Na pytanie o słowa Jarosława Gowina, który mówił, że gdyby do tarczy wpisać kosztowne rozwiązania proponowane przez opozycję, to państwo stałoby się bankrutem, prezes PSL odpowiedział, że oznacza to, iż "ktoś nas oszukiwał przez kolejne pięć lat". - Bo podobno byliśmy krajem mlekiem i miodem płynącym - przypomniał. 

Pytany o to skąd wziąć dodatkowe pieniądze na pomoc gospodarce, Kosiniak-Kamysz mówił o "rezygnacji z projektów, które są wyrazem megalomanii" (m.in. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego). Wskazał też, że "zakup F-35 powinien być odłożony". - Trzeba rozmawiać z Amerykanami. To nie jest sprawa, która nas dziś ochroni - podkreślił.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA