fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włodzimierz Czarzasty: PiS świadomie sieje śmierć

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Jeżeli dojdzie do sytuacji, że będzie więcej ofiar, a pandemia będzie się rozciągała, to po Wielkanocy PiS powie, że są odpowiedzialni i przenoszą wybory - uważa lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

Mimo apeli ze strony kandydatów opozycyjnych, władza nie podjęła do tej pory decyzji o przełożeniu daty wyborów prezydenckich. W związku z obecną sytuacją całkowicie swoją kampanię zawiesiła Małgorzata Kidawa-Błońska. O to samo zaapelowała do innych startujących.

- Biedroń będzie walczył, Kosiniak będzie walczył. Będziemy walczyli, bo jeszcze raz się zapytam w sposób odpowiedzialny, nie zaczepny: co będzie, jak będzie 10 maja będą wybory? - pytał w rozmowie z Radiem Zet Włodzimierz Czarzasty.

- Trzeba mobilizować społeczeństwo do tego, żeby mówiło: „Nie róbcie tego”. Wszyscy mobilizujemy społeczeństwo, tak? - dodał lider SLD.

Zdaniem Czarzastego PiS może po świętach ogłosić decyzję o przełożeniu wyborów. 

- I to jest tak naprawdę największe świństwo PiS. Jak umrze niedużo, to wybory zrobimy, a jak umrze dużo, to generalnie powiemy, że jesteśmy odpowiedzialni - ocenił.

- To jest największe świństwo PiS, to jest sianie śmierci. Bo jeżeli dużo ludzi odpowiedzialnych mówi: „Nie wychodźcie z domu”, to jak można na jednym oddechu mówić: „Idźcie na wybory”. No to jest po prostu sianie śmierci. PiS sieje śmierć świadomie, po prostu świadomie - dodał.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA