fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Harvey Weinstein z koronawirusem? Rzeczniczka nie potwierdza

AFP
Skazany na 23 lata pozbawienia wolności były producent filmowy Harvey Weinstein miał uzyskać pozytywny wynik testu na koronawirusa podczas pobytu w więzieniu - informuje dziennik "Niagara Gazette". Rzeczniczka Weinsteina przekazała, że nie ma informacji na ten temat.

Harvey Weinstein w lutym został uznanym winnym zgwałcenia kobiety w hotelu w Nowym Jorku w 2013 r. oraz napaści na tle seksualnym w 2006 r.

Były producent filmowy został skazany na 23 lata pozbawienia wolności.

O zarażeniu koronawirusem poinformował dziennik "Niagara Gazette". 

Przedstawiciele więzienia potwierdzili, że Weinstein przebywa w izolacji, jednak nie podano powodu tej decyzji.

Przedstawiciele zakładu karnego poinformowali, że dwóch osadzonych miało pozytywny wynik testu. Ze względu na ochronę danych osobowych, nie poinformowano o tożsamości tych osób.

Rzeczniczka Weinsteina poinformował "The Daily Beast", że nie dotarła do niej informacja o chorobie. Informacji tych nie potwierdził również jego adwokat.

Ruch #MeToo

W październiku 2017 roku po materiałach, które ukazały się w "New York Times" i "New Yorker" Weinstein został oskarżony przez wiele kobiet o nadużycia seksualne. Oskarżono go również o zawieranie ugód w celu uciszenia tych historii.

Sprawa Weinsteina była przełomowa dla ruchu #MeToo. Dziesiątki kobiet zgłosiły się, by opowiedzieć o przypadkach gwałtu, napaści na tle seksualnym i molestowania przez Weinsteina. Producent miał dopuszczać się przestępstw na tle seksualnym przez dekady.

Weinstein przyznał, że jego zachowanie "przysporzyło wiele cierpienia", ale konsekwentnie zaprzeczał wszelkim zarzutom seksualnym wysuwanym wobec niego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA