fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Premier Chin do lokalnych władz: Nie ukrywajcie zakażeń

AFP
Premier Chin Li Keqiang ostrzega przedstawicieli lokalnych chińskich władz, by nie ukrywali nowych przypadków zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2. W Chinach w ciągu ostatniej doby nie stwierdzono żadnego przypadku zarażenia się koronawirusem na terenie kraju - wszystkie nowo wykrywane przypadki dotyczą osób przybywających do Chin spoza granic Państwa Środka.

Li Keqiang, osoba numer dwa w państwie po prezydencie Chin, Xi Jinpingu, wezwał lokalne rządy do tego, by "zmierzali do ustalenia faktów" i były "otwarte i transparentne" w ujawnianiu informacji na temat epidemii.

- Bycie otwartym i transparentnym oznacza, że o nowych przypadkach trzeba informować, gdy tylko zostaną odkryte. To jest właśnie to. Nie może być ukrywania czy niedoszacowywania - powiedział na spotkaniu z wysokiej rangi urzędnikami, którzy mają za zadanie walczyć z epidemią koronawirusa w Chinach szef rządu Państwa Środka.

Premier Chin stanął na czele specjalnej grupy zadaniowej, która walczy z koronawirusem, w styczniu. Pod koniec stycznia odwiedził Wuhan, epicentrum epidemii, w którym wówczas znajdowało się ognisko zachorowań na Covid-19.

Słowa Li są postrzegane jako próba odbudowa zaufania społeczeństwa do władz, które były krytykowane - w pierwszej fazie epidemii - za ukrywanie prawdy o nowym koronawirusie.

W Chinach wirusa wykryto u 81218 osób. W wyniku Covid-19 zmarło 3281 osób w Państwie Środka.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA