fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Hiszpania kupuje od Chin sprzęt medyczny za 467 mln dolarów

AFP
Minister zdrowia Hiszpanii poinformował, że trwające od kilku dni negocjacje w sprawie zakupu sprzętu medycznego z Chin zakończyły się podpisaniem umowy o wartości 467 milionów dolarów. Do kraju trafią maseczki, testy, respiratory i rękawice.

Minister zdrowia Salvador Illa pinformował, że prezydent Hiszpanii "odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem Chin kilka dni temu i od tego czasu rząd pracuje nad podpisaniem umowy i dokonaniem zakupu".

Do Hiszpanii trafi 550 milionów masek, 5,5 miliona "szybkich testów", 950 respiratorów i 11 milionów rękawic. Ma to zaspokoić potrzeby medyczne kraju na czas od czterech do ośmiu tygodni.

Illa poinformował również, że sprzęt medyczny produkują także dwa krajowe przedsiębiorstwa.

- Zapowiadaliśmy, że ten tydzień będzie trudny, liczby są dotkliwe. Jest prawdopodobne, że liczba zgonów wzrośnie jeszcze przez kilka dni, aż osiągniemy szczyt - tak minister komentował doniesienia, że w kraju zmarło z powodu koronawirusa więcej osób niż Chinach.

W Hiszpanii z powodu choroby zmarło co najmniej 3434 osoby. Władze twierdzą, że tempo zakażeń spada, co oznacza, że kraj jest blisko szczytu.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA