fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koniec ze spacerami do sklepu. Zakupy za co najmniej 30 euro

AFP
W hiszpańskiej gminie Herrera del Duque wprowadzono minimalną cenę zakupów w sklepie. Jeśli łączna wartość produktów nie przekracza 30 euro, nie można sprzedaź klientowi towarów. Decyzja ta ma na celu ograniczenie wyjść mieszkańców z domów.

Przepis wszedł w życie, aby wesprzeć restrykcje dotyczące obowiązkowej kwarantanny.

Saturnino Alcazar z urzędu gminy w Herrera del Duque podkreślił, że minimalna cena zakupów służy wyeliminowaniu wymówek mieszańców, którzy kilka razy dziennie opuszczają swoje domy, twierdząc że muszą zrobić zakupy. - Dotąd był to dla nich pretekst, aby rzekomo idąc do sklepu, mogli wyjść na ulicę raz albo nawet kilka razy dziennie - zaznaczył. Jak dodał, decyzja została podjęta “w trosce o dobro wspólne”, a przestrzeganie nowych zasad będzie kontrolowane. Od połowy marca do 11 kwietnia w Hiszpanii obowiązuje zakaz wychodzenia z domów. Opuszczać je można wyłącznie w celu pójścia do pracy, zakupu“dóbr podstawowych” lub leków. Można także wyprowadzać na spacer psy.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Hiszpanii wzrosła do ponad 64 tysięcy. Z powodu choroby zmarło w tym kraju już o 4858 osób. 

Źródło: Murcia Today, Hoy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA