fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Kujawsko-Pomorskie: Nie żyje 72-letni Niemiec. Pobrano próbki

AdobeStock
W Bochlinie w województwie Kujawsko-Pomorskim zmarł 72-letni obywatel Niemiec. Jak poinformował rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól, wszystko wskazuje na to, że mężczyzna prawdopodobnie chorował na grypę. W ramach ostrożności pobrano jednak próbki na obecność koronawirusa - podaje TVN24.

Jak poinformował rzecznik wojewody, służby sanitarne przeprowadziły wywiad, z którego wynika, że wynika, że 72-letni obywatel Niemiec, który zmarł w Bochlinie w województwie Kujawsko-Pomorskim, był „w sile wieku” i zmarł z powodu grypy.

- Zmarły to 72-letni obywatel Niemiec. Policja uczestniczyła w zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, podobnie jak w przypadkach, gdy służby medyczne informują, że zgon mógł nie nastąpić z przyczyn naturalnych - powiedziała mł. asp. Julia Świerczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, cytowana przez TVN24. - Sprawą zajmują się służby sanitarne. Sekcja zwłok i badania wykażą, co było faktyczną przyczyną zgonu. Policjanci zaangażowani w sprawę pracują normalnie, nie zostali wyłączeni i objęci kwarantanną - dodała. Jak podkreślił rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól, mężczyzna nie zgłosił się do lekarza i umarł w domu. - Żeby jednak nie generować paniki, zdecydowano o pobraniu próbek na obecność koronawirusa w jego organizmie - zaznaczył. 

W sumie 11 osób zostało objętych kwarantanną. Wyniki badań będą dostępne najwcześniej w środę po południu.

Polska i świat walczą z koronawirusem. Największe ogniska choroby znajdują się obecnie - poza Chinami, gdzie SARS-CoV-2 pojawił się w grudniu 2019 roku - we Włoszech, w Iranie i w Korei Południowej. Liczba zachorowań przekroczyła 1000 we Francji, Hiszpanii i Niemczech. 

W Polsce potwierdzono 25 przypadków koronawirusa. Z powodu zagrożenia rząd podjął między innymi decyzję o zamknięciu szkół, wyższych uczelni i przedszkoli.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA