fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Gubernator Lombardii poddał się kwarantannie. Miał kontakt z wirusem

Facebook
Attilio Fontana, gubernator Lombardii, zdecydował się poddać dobrowolnej, domowej kwarantannie, po tym jak jeden z jego pracowników okazał się nosicielem koronawirusa - informuje Reuters.

Fontana, który w ostatnim tygodniu organizował liczne konferencje prasowe na temat sytuacji w Lombardii - regionie Włoch najciężej dotkniętym koronawirusem, ogłosił poddanie się kwarantannie w nagraniu umieszczonym na swoim profilu na Facebooku. Na nagraniu Fontana zakłada maskę ochronną.

- Jak dotąd nie mam żadnego rodzaju infekcji, więc kontynuuję pracę... ale przez dwa tygodnie spróbuję żyć w czymś w rodzaju samoizolacji - zapowiedział.

W ciągu ostatniego tygodnia u ponad 300 osób w Lombardii wykryto koronawirusa. 10 osób w regionie zmarło w związku z zarażeniem się wirusem 2019-nCoV.

W całych Włoszech koronawirusa wykryto u ponad 400 osób. 12 osób zmarło w wyniku zarażenia się wirusem.

Jednak przedstawiciel WHO, Walter Ricciardi twierdzi, że liczba chorych we Włoszech może być zawyżona, ponieważ tylko w 190 przypadkach przeprowadzono pełne, dwustopniowe badanie mające potwierdzić obecność wirusa. W innych przypadkach próbki nadal czekają na badanie.

W środę informowano, że we Włoszech, pod kątem koronawirusa, przebadano 9462 osób w ostatnim tygodniu.

Na całym świecie z powodu koronawirusa zmarło 2801 osób, zaraziło się nim 82027 osób.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA